Tekbim Bilgisayar olarak bilgisayar servisi konusunda uzman ekiplerimizle siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Tekbim Bilgisayar kaliteli hizmet anlayışı ile markalaşmış ve örnek gösterilen bir kuruluş haline gelmiştir. Bilgisayar tamiri ve bilgisayar teknik servis hizmetlerimizi ister evinizde, isterseniz ev ya da iş yerinizde de alabilirsiniz. Uzun yıllardır faaliyet gösteren firmamız, bilgisayar teknik servisi ile en kaliteli, verimli, ekonomik ve güvenli hizmeti vermenin gayreti içindedir. Servisimize ulaşan markalı veya markasız tüm ürünlerin sorunları en kısa sürede tespit edilerek sizlere bilgilendirme yapılır. Uygun görmeniz halinde çözüme kavuşturulur.

Onay sistemi sayesinde sizin izniniz olmadan işlem yapılmaz böylece yüksek tamir ücretleri ile karşılaşmazsınız. Yerinde teknik servis talep ettiğinizde randevu sistemine bağlı olarak iş ya da evinize gelinerek sorun çözüme kavuşturulmaya çalışılır. Eğer iş ya da evinizde çözülemeyecek bir sorun ise bilgisayarınız merkez binamıza getirilerek burada gerekli testler ve işlemler yapılır. Tamir edilen ürünler tekrar iş ya da evinize bırakılır. İstanbul genelinde teknik hizmeti alabilirsiniz.

Bakım ve Destek Hizmetleri

Tekbim Bilgisayar,  sektör bağımsız kurumsal müşterileriyle yapmış olduğu yıllık, aylık ya da yarıyıllık sözleşmelerle tüm bilişim altyapılarına 7 x 24 destek vermektedir. Maksimum 2 saatlik çağrı cevaplama garantisiyle, karşılaşılan sorunlara en kısa zamanda çözüm getirmektedir.
Tekbim Bilgisayar Kurumsal Bakım Anlaşması Hizmeti avantajları;

  • Bilgi işlem personeli için yatırım yapmanıza gerek kalmayacaktır,
  • Uzman ekibimizin yönlendirmesi ile yeni teknolojilerden herkesten önce haberdar olursunuz,
  • Sistem güvenliği, virüs, yedekleme gibi konular firmanızda sorun olmaktan çıkar,
  • Sistem bakımları belli dönemlerde yapılır ve performansları korunur,
  • Bilişim sorunlarınız için gereksiz zaman harcamazsınız.

Periyoduk Bakım Hizmeti

Kurumsal bakım hizmeti periyodik bakım hizmetini alan müşterilere, sözleşme kapsamındaki ürünler için, sözleşmede belirten aralıklarda genel bakım hizmeti verilir. Periyodik bakım sırasında cihazların kontrolleri yapılır, varsa arızalar giderilerek, fiziksel bağlantıları kontrol edilir. Bu sayede arızaya sebep olabilecek durumların önüne geçilmiş ve performansın korunarak iş devamlılığı sağlanmış olur.

KURUMSAL IT DESTEK VE BAKIM HİZMETLERİ

IT destek ve bakım hizmetleri kapsamında verdiğimiz hizmetler; kritik teknik servis hizmetlerinden, bütünleşik yönetim hizmetlerine kadar geniş bir alanı kapsamaktadır. Alanında uzman ve sertifikalı personelimizle, işletmelerin asıl işlerine odaklanması sağlanarak, bilgi teknolojileri konusundaki tüm ihtiyaçları için, teknik destek ve bakım hizmeti sunulmaktadır. Bununla birlikte, teknolojik altyapının standartlara uygun ve bir bütün olarak çalışır durumda bulundurulması da bu kapsamda ele alınan çalışmalar arasındadır.

İşletmelere; ürünlerinin türü, markası ve modeli ne olursa olsun, işlerinin devamlılığını sağlamak ve beklenmeyen sorunlarda kesintisiz ve acil destek sunabilmek için sözleşmeli hizmetler sunulmaktadır.

Hizmet Seçenekleri

1. Telefonda Destek Hizmeti
Sözleşmeli işletmelerden çağrı geldiğinde anda, çağrı merkezi derhal müşterinin talebini ve destek koşullarını inceler. Şayet telefonda çözülebilir bir durum söz konusu ise, sorun çözülerek, çağrı hizmeti sonlandırılmış olur. Talep telefonda karşılanamıyor ise, müşteriye destek koşulları çerçevesinde, yerinde destek hizmeti verilir.

Tüm çağrılarda, standart ve detaylı olarak aşağıdaki bilgilere yer verilir:

  • Müşteri bilgisi
  • Ürün bilgisi
  • Tarih bilgisi
  • Arıza bilgisi
  • Yapılan işlem

2. Uzaktan Destek Hizmeti
Sunucu veya ağ (network) sistemlerinde oluşan problemler ya da bu sistemler için alınmak istenen teknik destek, internet üzerinden, uzaktan erişim (remote access) yoluyla sağlanır.

3. Yerinde Destek Hizmeti
Müşterilerin sorunlarına, sözleşme koşulları çerçevesinde, yerinde destek verilir. Sorun giderilerek, talep yerine getirilmiş olur.

Teknik Servisle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Garanti kapsamındaki cihazlarda kullanıcı hatasından kaynaklanan arızaların işçilik ve parça dahil tutarları müşteri tarafından karşılanır.

Müşteri cihazı teknik servise arızasının giderilmesi için teslim edildikten sonra üç gün içerisinde arızanın durumu hakkında bilgilendirmede bulunulur. Eğer müşteriye ulaşılmazsa tamirata devam edilmeden cihaz kargo ile müşterinin bildirdiği adrese kargolanır.

Ücretli işlemlerde ücret ödemesi tarafımıza ulaşmadan cihaza işlem yapılmayacaktır.

Cihazlarda yedeklerinizin olmaması ve cihaza yapılacak işlemlerden oluşacak veri kayıplarından firmamız sorumlu değildir. Sabit disk değişikliği yapıldığı takdirde cihaz kullanıcıya ilk günkü sistem ve programlarıyla teslim edilir. Verilerin kurtarılması ve programların yüklenmesi ek ücrete tabidir.

Teknik servisimizde korsan, kopya ve lisanssız hiçbir yazılım yüklenmez. Önceden yüklenmiş bu tür yazılımlar için teknik servisimiz sorumlu tutulmaz.

Teknik servise bırakılan cihazların kullanım ömrü süresince bakım ve/veya onarım süresi, garanti süresi içerisinde cihaza ilişkin arızanın servis istasyonuna bildirimi, garanti süresi dışında ise cihazın teslim tarihinden itibaren 30 iş günü geçemez.

Servis sonrasında cihazın hazır olduğu bildirimi yapıldıktan sonra 3 iş günü içerisinde cihaz teslim alınmalıdır. 3 iş günü içerisinde teslim alınmayan cihazlar kargo ile müşterinin bildirdiği adrese gönderilecektir.

90 gün içerisinde teslim alınmayan cihazlardan firmamız sorumlu değildir.

Cihazın garanti süresi dışında, garanti belgesi ile satılması zorunda olmayan bir parçasının servisimiz tarafından değiştirilmesi ve/veya satılması durumunda, değişen parça için 6 ay garanti süresi verilir.

Servisimiz tarafından verilen donanın hizmetiyle ilgili olarak, 1 ay içerisinde aynı arızanın tekrarı halinde herhangi bir servis ücreti alınmaz. Tekrarlayan arızanın tüketicinin aykırı kullanımından kaynaklandığı tespit edilirse bu kural geçerli sayılmaz.